BLOGAS‎ > ‎

10 amerikiečių įpročių, kurių anglai niekada nesupras

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2015-05-15 05:07

BBC Amerika pasidalino keletu straipsnių, kuriuose bandoma paaiškinti britų amerikiečių skirtumus. Čia pateikiamas vienas iš jų.


1. Dantų valymas siūlu

Tarpdančių valymas aštriu siūlu yra kasdieninė burnos higienos procedūra Amerikoje. Britai žino, jog tai reikalinga norint palaikyti burnoje švarą ir higieną, tačiau jiems tai atrodo skausminga ir tiesiog nepriimtina. Kaip bebūtų, daugelis britų namie turi dantų siūlo, tačiau naudoja jį tik prieš apsilankymą pas odontologą.

2. Kompulsyvus kepimas

Sunku suprasti, kaip žmonės, turintys darbus, vaikus, augintinius bei krūvą kitų kasdieninių rūpesčių, randa laiko keksiukų, bandelių ir pyragaičių kepimui. Anglams šis amerikiečių įprotis atrodo neįmanomas.

3. Vardinių atostogų atviručių siuntimas

Čia kalbama apie amerikiečių Kalėdines atvirutes su šeimos nuotrauka, kurioje vaikai dėvi elfų ar princesių kostiumus, o tėvai bando išspausti dirbtinę šypseną. Britai šiame įprotyje įžvelgia norą pasipuikuoti ir tiesiog mano, jog tai visiškai beprasmiška.

4. Spontaniškas kalbėjimasis su nepažįstamaisiaisTai dažniausiai nutinka viešajame transporte. Tarkime, Jūs sėdite traukinyje ar lėktuve, paskendę savo mintyse ir rūpesčiuose, kai staiga Jus užkalbina visiškai nepažįstamas žmogus. Britai tokiu atveju tik linkčios, atsakinėdami sausomis frazėmis, negalėdami sulaukti nejaukaus pokalbio pabaigos.

5. Emocijų išraiška šauksmais

Amerikiečiams patinka, kai visi žino, jog jie linksminasi arba priešingai- liūdi, patyrę nesėkmę. Visos jų emocijos išreiškiamas garsiais šūksniais ir taip, kad tampa neįmanoma šito negirdėti. Na, o britai mano, jog tai labai erzinantis įprotis.

6. Kompulsyvus sentimentalumas

Paprastai nuoširdumas yra gera savybė, tik ne tada, kai pernelyg nuoširdžiai su Jumis elgiasi nepažįstamieji- sako britai. Įsivaizduokite situaciją, kai po viešnagės viešbutyje prie Jūsų pribėga savininkas ir vietoj rankos paspaudimo, apkabina ir tikina, jog pasiilgs. Tokie perdėti amerikiečiu peolgiai verčia britus jaustis nejaukiai.

7. Pieno gėrimas

Anglai mano, jog pienas skirtas sausiems pusryčiams arba blynų tešlos pagardinimui. Tuo tarpu didelė dalis amerikiečių neįsivaizduoja savo gyvenimo be šilto pieno stiklinės prieš miegą.

8. Milžiniško dydžio porcijos

Amerikoje kino teatruose lentynos nukrautos tokiomis didžiulėmis kolos ar spragėsių porcijomis, jog atrodo, kad joms reikia atskiros kėdės kino teatro salėje. Taip pat maisto porcijos tiesiog vakarieniaujant namie prie televizoriaus britams atrodo per didelės ir galinčios pamaitinti visą šeimą.

9. Maisto likučių parsinešimas namo

Dėl amerikiečių įpročio užsisakinėti per dideles porcijas, maisto likučių supakavimas jau tapo restoranų kasdienybe. Britams tai atrodo keista, juk dažniausiai likučių lieka tik tada, kai esi sotus ar net persivalgęs, tai kam gali prireikti nesuvalgyto maisto?

10. Pusryčių valgymas kartu

Turbūt visiems teko matyti filmų, kuriuose yra scena, kai amerikiečių šeima sėdi prie pusryčių stalo ir valgo tėvų keptus blynus, kiaušinienę ir geria šviežiai spaustas apelsinų sultis. Pasirodo, kad tai yra kai kurių Amerikos šeimų kasdienybė. Anglai pusryčių šitiek nesureikšmina ir užkanda tik kai turi laiko arba svečiuodamiesi viešbutyje bei laiko ši amerikiečių įprotį ekscentrišku.

 

Šaltiniai: http://www.bbcamerica.com/mind-the-gap/2013/04/09/10-american-habits-brits-will-never-understand/

Straipsnį parengė Rūta Servaitė

Comments