Rusų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į rusų kalbos kursus!
Norite išmokti rusų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas rusų kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada rusų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 

Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

Častuška - rusų kultūros perlas

Častuškos – tai rusų liaudiškos trumpos lyrinės dainelės, sudarytos iš dviejų, dažniausiai keturių eilučių. Tačiau jas dainuoti yra priimta viena po kitos, posmelis po posmelio, ir visus pagal vieną melodiją. Častuška išdainuojama vienu įkvėpimu, greitu tempu. Manoma, kad pats žodis kilo iš veiksmažodžio (частить – ką nors daryti dažnai) arba  būdvardžio  častyj (частый – dažnas).  Įprastai vienas žmogus pradeda dainuoti, kitas prisijungia, o dar vėliau kiti – ir taip ratuku vienas paskui kitą vyksta dainavimas. Dažnai dainuojant dar ir šokama. Šis žanras yra vienas iš rusų liaudies meno sričių.

Častuška dainuojama grojant įvairiems muzikos instrumentams, tačiau dažniausiai armonikai ir balalaikai. Bet muzikos instrumentai atliekant častuškas nėra labai svarbūs – kitose tautose jas dainuoja visai be akompanimento.

Častuškos – tai poetinė kruopelytė rusų liaudies išminties, žmonių meniškumo perlas. Jos atspindi liaudies istoriją, iš jų turinio galima spręsti apie įvykius žvelgiant paprasto žmogaus akimis. Častuškos tai – masių nuotaikos. Jos pilnos gyvų atsiliepimų apie vykstančius įvykius arba atskiras gyvenimiškas situacijas. Remiantis jomis iš dalies galima peržvelgti šalies istoriją.

Častuška turi savyje daugybę pozityvumo. Ji gali būti liūdna, tačiau optimistiškų natų joje būtinai bus, dalelė humoro visada yra. Yra žinomi atvejai: depresijos ir streso būsenose esantiems žmonėms sudainavus kelis častuškų posmelius praeina dvasinis skausmas, širdies žaizdos užgyja. Gali būti, kad tai įvyksta dėl to, kad žmogus paprasčiausiai išsirėkia, pajuda – išleidžia garą. O gal būt taip pasireiškia didi kolektyvinio liaudies meno galia. Netgi tokio paprasto žanro, kaip častuškos.

Rusijoje častuška – šiais laikais laukiamas svečias bet kokioje kompanijoje. Ji, kaip ir anksčiau, populiari ir mylima daugelio. Ji neprarado savo esmės – galimybės pareikšti savo nuomonę, pasijuokti iš savęs ir iš kitų, išjuokti situaciją ar žmogų (pvz., tinginį, valdininką, girtuoklį ir pan.). Častuška visuomet eina koja į koją kartu su laiku. Ji niekuomet neišsisemia.

ParengėTamara P.