Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS


Informacija apie Norvegijos transportą

 

 


Žemės transportas

Norvegijoje yra sukurta gera bei sisteminga transporto infrastruktūra. Šalyje yra daug tiltų tarp fiordų ir salų ar jungiančių salas su žemynu. Daugybė kelių eina tuneliais. Norvegijos transporto sistemą sudaro geležinkelių, automobilių, vandens, oro ir vamzdynų transportas.

 
 

 
 
Oro transportas.
Norvegijos pagrindinės oro linijos yra SAS, Braathens ir Wideroe Norsk Air. Šalyje yra apie 50 vietinės reikšmės oro uostų. Norvegija yra didelių atstumų šalis, todėl žmonės naudojasi oro transportu net ir šalies viduje.
            
 
 
Vandens transportas
 

Norvegijoje plaukioja daugybė laivų, kurie perveža keleivius ir daugiau kaip pusę šalies krovinių. Informaciją apie transportą galima rasti internetinėse svetainėse www.nsb.no , www.nettbuss.no ir www.travelstart.no.

 

 


Vamzdynų transportas

Transportavimas vamzdynais- tai unikali transporto rūšis, kurios didžiausias privalumas- maža krovinių gabenimo savikaina. Ji yra šešis kartus mažesnė nei geležinkeliu. Bendras vamzdynų ilgis Norvegijoje siekia 2 000 km. Pagrindinės transporto sistemos – Statpipe, Åsgard Transport ir Haltenpipe.


Viešasis transportas

Miestuose vyrauja susisiekimas autobusais, metro, tramvajais, o į salas ar pusiasalius plaukia laivai. Informaciją rasite tinklalapyje www.ruter.no. Norvegijoje populiarus autobusų tinklas. Autobusai kursuoja į visus miestus, net į atokiausius miestelius. Osle yra aštuonios tramvajų linijos. Norvegijos viešasis transportas yra brangiausias iš visų Europos valstybių.

 


Geležinkeliai
 

Nacionalinis geležinkelių tinklas gerai išvystytas, jais galima nukeliauti nuo šalies pietų iki šiaurės. Be to, geležinkelis nutiestas ir per kalnų masyvą iš Oslo į Bergeną. Daugiausia traukinių važinėja tarp Oslo ir Stavangerio, Bergeno, Andalsneso, ir Bodo. Traukiniai patogūs, dažnai taikomos nuolaidos.

 


Automobiliai
 
Didžiausios nuomos kompanijos turi savo filialus oro uostuose ir miestų centruose, bet tokios paslaugos kainos gana didelės. Keliaujant automobiliu, transporto priemonę būtina apdrausti. Vairuoti reikia su uždegtomis šviesomis tiek dieną, tiek naktį. Norvegijoje yra griežtos automobilių importo taisyklės. Jei asmuo Norvegijoje dirba ir gyvena pastoviai, tuomet jis privalo automobilį perregistruoti ir sumokėti jo importo mokestį. Automobilis taip pat turi būti apdraustas. Šioje šalyje griežtai baudžiami eismo taisyklių pažeidėjai. Jei asmuo sulaikomas vairuojantis išgėręs (leistina norma- 0,2 promilės alkoholio), jam paprastai dvejiems metams atimama teisė vairuoti automobilį Norvegijoje. Asmuo, kuris sulaikomas pakartotinai, gali visam laikui prarasti teisę Norvegijoje vairuoti automobilį. Daugiau informacijos rasite Norvegijos kelių transporto inspekcijos internetinėje svetainėje www.vegvesen.no.

Parengė Egidija Žemgulytė