BLOGAS‎ > ‎

Kada ir kaip vaikas turi pradėti mokytis užsienio kalbos?

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2014-01-23 07:49   [ atnaujinta 2014-01-23 07:53 ]

Kada ir kaip vaikas turi pradėti mokytis užsienio kalbos?

Kalbos mokymasis yra neįkainojama patirtis, o kalbos mokėjimas atveria duris į pasaulį. Nenuostabu, kad vis daugiau tėvų teiraujasi, kada mano vaikas turi pradėti mokyti užsienio kalbą?

Specialistai sako, kad mažieji kur kas greičiau išmoksta kalbų negu vyresni vaikai ar suaugusieji.  Todėl visiškai suprantamas tėvų noras, kad jų vaikai kuo anksčiau pradėtų mokytis ir išmoktų kuo daugiau kalbų. Taigi, kada ir kaip vaiką pradėti mokyti?

Mokyti vaiką kalbų palankiausia iki 12 m. Net jei vaikas kalbos, kurią mokysis ir nenaudos ar pamirš, jam ateityje bus lengviau mokytis kitų kalbų, nes jau galvoje bus susidėliojęs tam tikrą savo schemą, kaip viskas turi vykti, o ir tą kalbą, kurią mokėsi anksčiau, greitai prisiminsJ

Bijote, kad vaikui bus nuobodu mokytis? Nesijaudinkite. Viskas priklauso tik nuo jūsų. Jeigu sukursite palankią mokymosi atmosferą, net nepastebėsite, kaip greitai vaikas išmoks užsienio kalbą. Net jeigu vaikui iš pradžių ir ne taip gerai seksis, kaip galbūt, tikėjotės, su laiku jis tik tobulės. Kodėl? Nes vaikai, skirtingai nei suaugusieji, nebijo kartoti tų pačių žodžių (teks priprasti prie nuolatinių  cat, mouse, dog ir etc. žodžių), nebijo suklysti ar kalbėti nesąmones. 


Daugeliui tėvų iškyla klausimas į kurį ieško atsakymų ir kreipiasi į specialistus. Ar tėvai patys gali išmokyti savo vaiką kalbos? Atsakymas – žinoma! Jeigu bent vienas iš tėvų arba abu tėvai gerai moka užsienio kalbą, gali po truputį pradėti vaiką mokyti patys, kad ir elementarių žodžių.  Svarbiausia, kad vaikui būtų įdomu. Galite sudaryti įvairias situacijas, pvz. eiti į parduotuvę pirkti saldainių ir tegu vaikas pasako, kaip bus angliškai saldainiai, sausainiai. Galite pasakoti, vaidinti, inscenizuoti ir sugalvoti dar begales veiklų, kurios padėtų jūsų vaikui išmokti kalbą.

Jeigu neturite laiko arba nepasitikite savo jėgomis, galite patikėti savo vaiką specialistui. Ieškodami mokytojo atminkite, kad tai turi būti žmogus, kuris nuolatos dirba su vaikais, o ne su suaugusiaisiais. Suaugusiųjų ir vaikų mokymas skiriasi. Taip pat nemanykite, kad vaikas, keturis kartus susitikęs su mokytoja, jau laisvai kalbės. Tai yra nuolatinis mokymosi procesas ir rezultatai nėra taip greitai pasiekiami kaip mums kartais norėtųsi. Vienas vaikas greičiau įsimins žodžius, kitas lėčiau, bet svarbiausia, kad jam patiktų mokytis, o nebūtų visas mokymosi procesas per prievartą.

Manoma, kad vaikui išmokti kalbos padeda ir animacinių filmukų žiūrėjimas. Vaikas visada nori viską suprasti savo aplinkoje. Tai, kad animacinio filmuko herojai kalba nesuprantama kalba, vaikui yra motyvacija tą kalbą suprasti.

Vaikai yra maži suaugusieji, jie puikiai viską supranta ir tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mokymasis jiems  bus nemalonus procesas, kurį jie prisimins visą gyvenimą, ar malonus procesas, kuris palengvins mokymąsi ateityjeJ

Šaltiniai:  Knyga „Why, how and when should my child learn a second language?“

 

Comments