BLOGAS‎ > ‎

Ką gausiu dovanų? Arba ką mėgsta dovanoti kitų šalių žmonės?

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2013-11-21 05:03   [ atnaujinta 2013-12-06 07:18 ]

Ką gausiu dovanų? Arba ką mėgsta dovanoti  įvairių šalių žmonės?

Įsibėgėjus lapkričio mėnesiui, kai parduotuvės jau beveik pasipuošė šventine Kalėdų atributika ir priverčia vis dažniau sukti galvas dėl dovanų, kviečiame pasidairyti po pasaulį ir sužinoti, ką dažniausiai dovanoja įvairių šalių žmonės. Jeigu turite draugų iš užsienio, nenustebkite, jeigu šv. Kalėdų proga gausite.....:)

Niekam ne paslaptis, kad vokiečiai yra tikri keliauninkai. Tam, kad užkrėstų ir kitus šia manija, jie linkę dovanoti tai, kas susiję su kelionėmis. Tai gali būti kelionių apybraiža, knyga apie Prancūziją, o gal nuotraukų albumas, kad visus kelionių įspūdžius dar ilgai prisimintumėteJ Nenustebkite, jeigu gausite vokiečių kalbos žodynėlį. Tai paslėpta užuomina, kad metas pradėti mokytis vokiečių kalbos ir vykti aplankyti draugų į Vokietiją.

Norvegai ir švedai mėgsta praktiškas dovanas. Jų nuomonė tokia, kad kiekvienas daiktas namuose turi atlikti tam tikrą funkciją, o jeigu jos neatlieka, tai vadinas daiktas nereikalingas. Tad iš skandinavų nesitikėkite jokių mielų smulkmenėlių ar suvenyrų. Jeigu reikia kokio šiltų kojinių arba kepurės, tai galite norvegui, švedų ar suomiui apie tai užsiminti. Palengvinsite ne tik dovanų rinkimo procesą, bet ir jis džiaugsis galėdamas jus nustebinti praktiška dovana. 

O štai anglai yra tikros priešingybės skandinavams. Jie mėgsta mažus, mielus suvenyrus ne tik patys gauti, bet ir dovanoti kitiems. Rankų darbo suvenyrų gal patys ir nepadarys, bet ką nors tokio ypatingo, pvz. raktų pakabuką su Elton‘o Johno‘o atvaizdu tikrai gausiteJ

Italai ir pancūzai dovanas itin mėgsta ne tik gauti, bet ir dovanoti. O jeigu tai žavi mylimoji, tai ją gali apipilti dovanų lietumi. Kadangi Prancūzija ir Italija neatsiejamos nuo mados, tai ir dovanos turi būti elegantiškos. Vadovaujamasi principu: geriau viena gera dovana, negu dešimt bet kokių. Didelė tikimybė gauti elegantišką suknelę, šalį, o gal naują kaklaraištį iš paskutinės mados pristatymų kolekcijos. Kad ir kas tai būtų, ta bus tikrai brangi dovana.

Ispanai mėgsta vyną, skanius užkandžius ir saldumynus, tad didelė tikimybė, kad gausite ką nors iš jų nacionalinių skanėstų sąrašo.

Sako, kad rusai yra viena iš nuoširdžiausių tautų, nes jeigu jau kas nors patinka, tai gali viską atiduoti. Jie gali sugalvoti padovanoti bet ką, nuo mažos smulkmenėlės iki geros knygos ar apsilankymo kokiam nors SPA centre ar traukinio bilietų į Maskvą su užuomina aplankyti. Žinokite, kad ir ką padovanos rusų tautybės žmonės, jie tai daro su malonumu ir ne dėl to, kad tikisi gauti ką nors grąžos, bet todėl, kad jiems malonuJ

©mokslonamai.lt

Parengė Agnė Petrovskytė

Comments