BLOGAS‎ > ‎

Kaip išmokti užsienio kalbą? (IV dalis)

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2013-10-29 08:11

Taigi tęsiami pokalbį apie mūsų galvose slypinčias ir mums įsiminti ir išmokti trukdančias problemas.

Problema Nr. 2. Neužauginsi gėlės per dieną.

Ir svorio dvidešimties kilogramų nenumesi per dvi dienas. O nuėjęs pirmą dieną į treniruočių salę nepradėsi iš karto kilnoti po penkiasdešimt kilogramų viena ranka. Tiesiog yra dalykų, kurie per naktį nepadaromi, nes... na tiesiog nepadaromi ir tiek. Sutinkat? Taip ir su užsienio kalba. Na neišmoksi laisvai ir be klaidų kalbėti užsienio kalba nei per dvi savaites nei per mėnesį. Nei per du. Ypač jei, kaip dažniausiai ir būna, anksčiau nieko bendro su ta kalba neturėjote. (Nepainiokite su kalbos tobulinimu. Kalbame apie atvejus kuomet mokomasi nuo pradžių, arba beveik nuo pradžių). Kuomet ši problema susijungia kartu su pirma problema, gauname žiaurų savęs kankinimą. Maža to, kad mes įsitikinę, jog anglų, vokiečių ar kokia kita užsienio kalba sunki ir nemaloni, mes stengiamės ją į savo smegenis sugrūsti kuo greičiau ir kuo didesniais kiekiais. Na kokia sveiko žmogaus pasąmonė tai atlaikytų?

Neperseniausiai klausiau žymaus lektoriaus paskaitą apie laiko planavimą. Lektorius gavo klausimą – ką daryti, jei vadovaujuos visais jūsų patarimais, bet vistiek nesugebu atlikti visų darbo kalendoriuje surašytų darbų? Atsakymo paprastumas mane nustebino, kaip tikriausiai ir visus kitus. O skambėjo jis taip – liaukitės į savo darbo kalendorių rašyti tiek daug darbų. Ir viskas. Kai kurie dalykai tiesiog nepadaromi. Atmintis turi būti lavinama nuosekliai ir nuolatos. Jokios stebuklingos metodikos nepadės, jei jūsų tikslas bus save kankinti. Taigi, kai manęs klausia ką daryti, jei išbandžius visokias naujausias, geriausias, brangiausias ir visokias –iausias metodikas vistiek nepavyksta išmokti tūkstančio žodžių per parą, aš paprastai atsakau – o gal išbraukim iš to sąrašo, na tarkim kokius devynis šimtus devyniasdešimt žodžių. ATMINTIS TURI BŪTI LAVINAMA NUOSEKLIAI. Dieną iš dienos. Pasitelkiant įvairius atminties lavinimo metodus, apie kuriuos kalbėsime sekančiuose straipsniuose. Negalite tiesiog imti ir įsiminti didžiulio informacijos srauto per dieną, jei prieš tai dešimt metų nieko nesimokėte. Atmintis lavėja gana greitai, bet tam vistiek REIKIA LAIKO. Susitaikykit su tuo. Ir atsipalaiduokit.

Žinoma idealiausia, kuomet užsienio kalbos mokymuisi galite skirti metus, o dar geriau dvejus. Bet jei jau taip nutiko, kad turite mėnesį ar du – vis tiek nestresuokite. Atsipalaiduokite. Prisiminkite, nemalonius dalykus, bei perteklinius informacijos srautus organizmas kartu su jūsų pasąmone tiesiog atmetinėja norėdamas jus apsaugoti nuo streso. Nusiteikite, kad išmoksite tiek kiek galite, tokiu tempu kokiu galite, ir, kad visas procesas, nesvarbu kiek jis tetruktų, jums yra malonus.

Parengė Viktorija Gercmanienė

©mokslonamai.lt

Comments