BLOGAS‎ > ‎

KAIP PASIRINKTI UŽSIENIO KALBŲ MOKYKLĄ?

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2013-08-13 03:35   [ atnaujinta 2013-12-06 07:29 ]
Norite mokytis
užsienio kalbos, o kalbų mokyklų pasiūla tokia didelė, tad kaip nepasiklysti jų džiunglėse ir pasirinkti optimaliausią variantą?

Dabar galite mokytis kalbų ne tik valstybinėse aukštojo mokslo mokyklose, bet ir privačiose kalbų mokyklose. Pasirinkę kalbų kursus aukštojo mokslo mokyklose, būsite garantuoti, kad dėstytojai yra ne šiaip sau atvykėliai iš kitų šalių, bet tikrai turintys aukštąjį išsilavinimą, su dideliu žinių bagažu ir ilgamete mokymo patirtimi. Taip pat gausite aukštą mokymo kokybę, bet tokios kokybės atitinkama yra ir kaina. Kodėl lankyti kalbų kursus aukštosiose kalbų mokyklose yra ganėtinai brangu? Nes taikomi įvairiausi reikalavimai, kuriuos turi atitikti dėstytojai ir pati mokykla. Vienas iš minusų, kuriuos įvardija studentai, kad mokymosi aplinka yra pernelyg oficiali.  Toks jausmas, kad vėl grįžti į senus studentavimo laikus. Nors žinoma, daug kas priklauso nuo paties dėstytojo ir kokią jis sukuria mokymosi atmosferą.

Privačių kalbų mokyklų sistema yra kur kas lankstenė. Administacijoje dirbantys žmonės visada stengsis kursus surengti taip, kad jie tiktų kiekvienam. Taip pat galite pasirinkti tokią kalbų mokyklą kuri yra Jums artimiausioje ir patogiausioje vietoje, rinktis  Jums tinkamiausią laiką.

Jei jau išsirinkote sau tinkamiausią variantą, pasidomėkite, kokie atsiliepimai yra apie Jūsų pasirinktą kalbų mokyklą. Ne veltui, geriausia reklama yra tokia, kuri sklinda iš lūpų į lūpas. Išsiaiškinkite, gal Jūsų pasirinkta kalbų mokykla specializuojasi ir daugiau grupių renka tik kuriai nors vienai kalbai. Tokiu atveju, būsite užtikrinti, kad Jums bus suteikta maksimali mokymo kokybė. Nepamirškite pasiklausinėti apie dėstytoją. Ką jis baigė, ar lankėsi toje šalyje, gal gyveno ar dirbo, kokie atsiliepimai iš kitų studentų. Žinoma, didelė tikimybė, kad Jums gali apie dėstytoją sakyti tik geriausius žodžius, tad jau Jums beliks pasikliausti administracijos nuomone.

Nepamirškite palyginti kainų. Maža kaina nebūtinai reiškia prastesnę mokymo kokybę. Kaip ir buvo minėta, kai kurios kalbų mokyklos specializuojasi ties viena ar kita kalba, todėl, surinkdama daugiau grupių, gali pasiūlyti ir mažesnę kainą. Atminkite, kad kai kurios kalbų mokyklos pernelyg aukštai užsikelia kursų kainas ir tai, kad Jūs sumokėsite daugiau, nereiškia, kad mokymas atitiks ar pateisins Jūsų lūkesčius.

Labai svarbu išsiaiškinti, ar literatūra yra įskaičiuota į kainą, ar ją reikės pirkti atskirai. Juk sumokėjus nemažą sumą už kalbų kursus, kartais tenka beveik tokią pat sumą išleisti ir vadovėliams, kurių reikia mokymosi metu. Šiuo metu dauguma kalbų mokyklų įrašo mokymosi medžiagą į USB raktus.

Ir žinote, kas svarbiausia? Mokymosi aplinka. Ji turi nuteikti mokytis ir būti estetiška. J

P.s. mes taip pat duodame pliusą ir tai kalbų mokyklai, kurioje yra galimybė atsigerti kavos arba arbatos. Ne tik sušildo, atgaivina ar išblaško nuo įkyrių minčių, bet ir nuteikia maloniaiJ

Comments