BLOGAS‎ > ‎

Kalbų mokymasis - apsauga nuo Alzheimerio ligos

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2014-01-09 09:33   [ atnaujinta 2014-01-23 07:53 ]

Kalbų mokymasis -  apsauga nuo Alzheimerio ligos

Pasaulyje daugiau nei 40 mln. žmonių serga įvairiomis Alzheimerio ligos formomis. Ši liga prasideda neryškiu, sunkiai pastebimu, bet pamažu progresuojančiu atminties sutrikimu.

Vienas iš veiksnių, kuris gali sumažinti Alzheimerio ligos atsiradimą, tai protinė veikla. Galima spręsti kryžiažodžius, matematinius uždavinius arba mokytis užsienio kalbos.


Kanados mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, kad tie žmonės, kurie mokėjo daugiau nei vieną kalbą, rečiau sirgo Alzheimerio liga negu tie, kurie mokėjo tik vieną kalbą.

Kalbų mokymasis puikiai vysto protinius gebėjimus. Žinoma, tai nėra paprasta užduotis – išmokti kalbą, bet kuo daugiau mokomasi, tuo aktyviau dirba mūsų smegenys. Stengiantis įsiminti naujus žodžius priverstinai skatiname dirbti smegenų ląsteles.

Kita priežastis, kodėl vyresnio amžiaus žmonės mokosi užsienio kalbų – bendravimas. Kalbų mokyklose jie gali susipažinti su įvairiais žmonėmis, praplėsti savo akiratį, pažinti šalies, kurios kalbą mokosi, kultūrą.  Išmokę kalbą vyresnio amžiaus žmonės noriai bendrauja ne tik internetu su užsieniečiais, bet ir keliauja po svečias šalis. 


Šaltiniai:

http://www.rosettastone.com/blog/worried-about-alzheimers-learn-a-second-language/

http://www.sos03.lt/Sveikas_gyvenimas/Psichine_sveikata/Kaip_pagerinti_atminti

Comments