Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

 

Ką veikia norvegai per šv.  Velykas?        

Nusprendėte šventines Velykų dienas praleisti ne Lietuvoje ir kažkur išvažiuoti pailsėti? Puikus pasirinkimas – Norvegija. Nes Velykos norvegams yra ne šeimos šventė, kada visi susirenka, daužia ir ridena margučius ar eina į bažnyčią, o atostogų metas, kuomet jie gali pabėgti iš namų.

Per šv. Velykas miestų gatvės būna tuščios. Kodėl? Nes visi šalies gyventojai per tradicines pavasario šventes skuba pabėgti iš per žiemą įkyrėjusių namų. Pasigrožėti velykine atributika – geltonais viščiukais, geltonomis gėlėmis, žvakėmis ir servetėlėmis bei įsigyti suvenyrų geriausia priešvelykiniu laikotarpiu, nes per pačias šventes visos parduotuvės būna uždarytos.

Dalis norvegų per velykines atostogas keliauja į Viduržemio jūros kurortus ar į kitas užjūrio poilsiavietes, tačiau dauguma jų poilsiui pasirenka tradicinį laisvalaikio būdą – buvimą kalnuose. Nenuostabu – juk dauguma norvegų kalnuose turi trobeles.

Velykinių atostogų dienos būna panašios viena į kitą: keliamasi, pusryčiaujama, pasiimamas termosas su karštu maistu ir visai dienai išeinama į gamtą. Slidinėjama arba karstomasi kalnais, kol nusileidžia saulė. O vakare kalnų trobelėje mėgaujamasi vakariene. Vėliau, kaitriai liepsnojant židinio ugnelei, skaitomos knygos, žiūrimi kino filmai, sprendžiami kryžiažodžiai...

Nesistebėkite, jeigu ant pusryčių arba vakarienės stalo niekur nepamatysite margučių. Čia jų niekas nedažo.Bet jeigu nėra dažomi margučiai, tai dar nereiškia, kad norvegai neturi tradicijų. Tiesa, jos kiek primena Heloviną, mat pavasario šventės metu norvegai mėgsta skaityti detektyvus ir kriminalinius trilerius. Žmogžudysčių narpliojimas Velykų vakarais tapo ištisų šeimų laiko leidimo būdu. Netgi  didžioji dalis televizijų rodo daugybę detektyvinių serialų, žurnaluose gausu istorijų, kurių paslaptis siūloma išsiaiškinti patiems skaitytojams.

Ar norėtumėte švęsti šv. Velykas kaip norvegai?
 
                                                                                  Parengė Agnė Petrovskytė