Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

Keletas savotiškų faktų apie Norvegiją ir norvegus  (I dalis)
Sakoma, kad šalį charakterizuojame pagal jos žmones ir kad žmonės formuoja šalies papročius ir tradicijas. Žmonės gyvenantys tarp tų pačių sienų dažnai yra linkę mąstyti ir veikti vienodai, tai reiškia kad jie prisitaikė prie nerašytų normų ir taisyklių, diktuojamų visuomenės, kurioje jie gyvena. Skirtingi žemynai turi skirtingus papročius ir tradicijas ir nors žmonės atvykę iš vakarų pasaulio dalijasi panašiomis kultūromis ir socialinėmis normomis, kiekviena šalis turi tam tikrų bruožų ir savybių, kurios šiek tiek skiriasi nuo kitų šalių. Mano paties šalis, Norvegija, taip pat ne išimtis. Žemiau išvardijau keletą dalykų, kurie gali padėti šio puslapio skaitytojams geriau suprasti, kaip vidutinis norvegas mato save ir kodėl jis būtent taip elgiasi. Sąrašas nėra užbaigtas, tačiau tai - gera pradžia.

 

Maisto prekių parduotuvėms sekmadieniais dirbti draudžiama, tačiau degalinėms ir bakalėjos prekybvietėms leidžiama.

Tai reiškia, jog jūs galite apsipirkinėti maisto prekių parduotuvėje nuo pirmadienio iki šeštadienio, o sekmadienį, jei norite apsipirkti, turite eiti į degalinę ar bakalėjos prekybvietę.

 

Vyno ir kitų alkoholinių gėrimų galite nusipirkti tik iš specialių alkoholinių gėrimų parduotuvių, vadinamų „Vinmonopolet“.

Kiekviename mieste „Vinmonopolet“ parduotuvių dažniausiai yra tik viena ar dvi, priklausomai nuo miesto dydžio. Žmonės, gyvenantys kaimuose, turi keliauti didelius atstumus, norėdami nusipirkti alkoholinių gėrimų ar butelį vyno.

 

Švedų tarpvalstybinė prekyba

Kadangi maisto prekių kainos Norvegijoje yra vienos didžiausių pasaulyje, norvegai, gyvenantys netoli Švedijos sienos, pirkti maisto prekių dažnai keliauja į Švediją. Skaičiai rodo, jog ši tarpvalstybinė prekyba kasmet sudaro maždaug 2 milijardus JAV dolerių. Nereikia nė sakyti, kad Švedijoje kainos yra kur kas labiau prieinamos.

 

Norvegijoje benzino kainos yra vienos aukščiausių visame pasaulyje, nors ši šalis yra viena iš didžiausių pasaulio naftos eksportuotojų.

Tai opi problema kiekvienam vidutinės klasės atstovui, ir jie gali skųstis valandų valandas dėl nenaudingų politikų, kurie juos aklai plėšia.Tačiau vėliau vėl atiduoda savo balsus tiems patiems „nenaudingiems“ politikams kiekvienuose visuotiniuose rinkimuose.

 

Keliai apmokestinti visoje šalyje.

Norvegijos vyriausybė, kuri yra viena didžiausių naftos eksportuotojų visame pasaulyje, manė, kad būtų gera idėja įvesti mokestį keletui jau esamų kelių Norvegijoje, akivaizdžiai sumažinti šalyje anglies dioksido išskyrimą ir padėti finansuoti naujų kelių tiesimą. Vis dėlto dauguma norvegų mano, kad šis mokestis yra ne kas kita, kaip dar vienas papildomas mokestis, kurį turės mokėti jau ir taip gerokai apmokestinti Norvegijos mokesčių mokėtojai.

Infrastruktūros projektams nebuvo suteiktas leidimas, kadangi vyriausybė mano, jog tai gali pakenkti šalies ekonomikai.

Todėl viena iš turtingiausių pasaulio valstybių turi tik 300 kilometrų keturių juostų greitkelių, nes trūksta kelių atnaujinimų, didžiausiuose miestuose problemų kelia didelės eismo judėjimo spūstys, taip pat šalis turi keliasdešimt pastatų, kuriems kritiškai reikia remonto.