Vokiečių kalbos kursai 
Sveiki atvykę į vokiečių kalbos kursus!
Norite išmokti vokiečių kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas vokiečių kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada vokiečių kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

Kodėl naudinga mokytis vokiečių kalbos? (II dalis)

Ø  Privalumas įmonėms, dirbančioms pasauliniu mastu

Vokiečių kalba yra svarbiausia verslo kalba Europos Sąjungoje, jungianti vidurio ir vakarų Europą, kur rinka auga ypač greitai.

Keli skaičiai, pristatantys globalinę vokiškai kalbančių šalių rinką:

·         2011 metais Vokietijos ekonomika patyrė nenutrūkstamą užsienio prekybos bumą.

o   Pirmiausia eksportas išaugo iki 1 bilijono eurų (= 1060 mlrd. eurų, = 1484 mlrd. dolerių). Tuomet lyginant su praėjusiais metais buvo pasiektas 11 % prieaugis.

o   Importas išaugo 13 % ir pasiekė 902 mlrd. eurų (1263 mlrd. dolerių).

·       Vokietijos prekyba su užsienio šalimis pasiekė 2145 mlrd. dolerių (2006 m.) ir pasaulyje pagal dydį buvo antra po JAV.     
      Vokietijos prekyba su užsienio šalimis buvo dvigubai didesnė nei JAV.

·       Vokietija (82 mln. gyventojų) importuoja apie 966 mlrd. dolerių (2006 m.), maždaug pusė tiek, kiek importuoja JAV ( 270 mln. gyventojų).

·       Kalbant apie eksportą, Vokietijos reikšmė pasaulinėje prekybos rinkoje dar ryškesnė: Vokietijos eksporto dydis, 2006 metais pasiekęs 894 mlrd. dolerių, buvo 117 % Amerikos eksporto dydžio, nepaisant to, kad Vokietijoje yra tik trečdalis JAV gyventojų skaičiaus. Kinija, kaip greičiausiai auganti ekonomikos jėga, 2006 m. pasiekė maždaug 80 % Vokietijos eksporto dydžio.

·        Žemiau išvardytose srityse Vokietija 1998 metais buvo eksporto šalis Nr. 1 :

o   Automobilių pramonė: eksportas siekė 19 % , kai tuo metu Japonijoje – 15 %, JAV –12 %.

o   Chemijos pramonė: eksportas siekė 13,8 %, kai tuo metu JAV tiek pat, o Prancūzijoje – 7,7 %.

o   Geležies ir plieno pramonė: eksportas siekė 11 % , kai tuo metu Japonijoje – 10,5 %, o Belgijoje (Liuksemburge) – 7 %.

o   Tekstilės pramonė: eksportas siekė 8,8 %, kai tuo metu Italijoj – 8,6%, Kinijoje – 8,5 %.

·        Šioje statistikoje dar neatsižvelgta į stipriausias vokiškai kalbančias užsienio prekybos šalis – Šveicariją ir Austriją.

 

Didelės užsienio investicijos ir milžiniškas bendrų įmonių (angl. Joint Ventures) skaičius tarp Vokietijos ir užsienio įmonių nulėmė labai aiškią vokiečių, kaip ekonomikos kalbos, svarbą.

Europos sąjungoje vokiškai kalbantieji yra didžiausi prekybos partneriai.

Užmezgant ekonominius kontaktus rytų Europos besivystančiose rinkose, vokiečių kalba dažniausiai turi daug didesnę reikšmę nei anglų: daugelyje Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, Rusijos, Ukrainos, Baltijos šalių, Čekijos Respublikos teritorijose vokiečių kalba yra labai svarbi.

Tai pasako, kokią svarbią dalį Vokietijoje užima užsienio kalbų mokėjimas ir kokią didelę įtaką rinkodaros sėkmei dėl į Vokietiją importuojamų prekių gali turėti tos kalbos mokėjimas, kuria įmonė bendrauja su klientų segmentais. Maždaug 50 % visų vokiečių moka bent vieną užsienio kalbą. Visgi kai tai yra susiję su prekės pardavimo sėkme ir paslaugomis, kiekvienas klientas tikisi, kad prekė bus pristatoma jo gimtąja kalba.

Žinoma, šioje vietoje yra darbuotojų daugiakalbystės pranašumas tose įmonėse, kurios yra orientuotos į eksportą. Kiekvienos įmonės, kuri savo pagrindinę rinką mato Europoje, darbuotojai yra mokomi daugiakalbystės. Dėl to vokiečių kalba yra būtent ta kalba, kuria naudojasi didžiausios gavėjų rinkos.

Vokiečių kalbos svarbą moksliškai kultūriniame pasaulyje taip pat iliustruoja svarbus vokiškai kalbančiųjų skaičius, kurie buvo apdovanoti Nobeliu: 30 Nobelio apdovanojimų chemijos, 25 medicinos, 21 fizikos, 10 literatūros srityse ir 8 taikos premijos.

Viena danų patarlė sako:

„Vokiečiai parduoda angliškai, tačiau perka jie vokiškai“

Mokykitės vokiečių kalbos ir atrasite vieną iš svarbiausių rinkų pasaulyje, nes niekas labiau nedžiugina klientų, kaip gimtosios kalbos mokėjimas.

Ø  Mokytis vokiečių kalbos norint pažinti protėvių istoriją

Per paskutinius 4 tūkstantmečius ypač daug žmonių iš vidurio Europos emigravo į šiaurės ir pietų Ameriką, taip pat į Australiją. Šiais laikais daugelis ten keliaujančių domisi savo senelių ir prosenelių gyvenimo vieta bei kultūra. Kas aplanko senąją tėvynę ir nori ją tikrai gerai pažinti, tikrai nepraleidžia progos išmokti vokiečių kalbos.
 

Šaltinis: http://www.deutschkurse.com/warum-deutsch-lernen.htm

Parengė Dovilė Beduslkytė