BLOGAS‎ > ‎

KOKIŲ KALBŲ KURSUS RINKTIS?

a.petrovskyte@mokslonamai.lt paskelbė 2013-09-05 02:15

KOKIŲ KALBŲ KURSUS RINKTIS?

Atėjus rugsėjui, išlydėjus vaikus į mokyklas ir darželius, vis daugiau žmonių ima žvalgytis į įvairius kursus. Vieni ieško atgaivos sielai po sunkios darbo dienos, kiti nori smagiai praleisti laiką bendraminčių būrelyje, treti nori įsirašyti naują pliusą savo gyvenimo aprašyme arba mokosi dėl poreikio darbe, na, o dar kiti tiesiog nori tobulėti.

Į mūsų organizuojamus kursus vis dažniau ateina žmonės ne tik būtinybės genami ar darbdavio siunčiami, bet ir tiesiog ieškantys būdų tobulėti, vertinantys savo perspektyvas darbo rinkoje bei planuojantys ateitį ir suprantatntys, kad kalbos per mėnesį neišmoksi, tad jei planuoji pradėti ieškoti arba keisti darbą po metų ar dvejų, kalbą pradėti mokytis reikėtų jau šiandien.

Esame maža šalis. O mažų šalių gyventojai priversti mokėti daug kalbų. Mokėti bent dvi – tris užsienio kalbas Lietuvoje jau norma. Tai daugiau privalumas nei trūkumas. Juk mokydamiesi užsienio kalbas kartu sužinome apie tos šalies kultūrą, religiją, istoriją. Juk daug maloniau bendrauti su visapusiškai išsilavinusiu žmogumi, nei su piliečiu mokančiu tik vieną kalbą ir pasaulio geografiniame bei kultūriniame žemėlapyje matančiame tik savo šalį.

Dažnas jau būna pasirinkęs ir apsisprendęs kokią kalbą studijuos, bet neretai klausiama ir patarimo, kokios kalbos kursai šiuo metu būtų aktualiausi.

Taigi, praktiškiausia šiuo metu būtų rinktis tokius kursus:

Anglų kalbos kursai. Apie anglų kalbos reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje jau tikriausiai pasakoti nereikia. Anglų kalba tampa toks pat natūralus įgūdis, kaip pavyzdžiui, darbas kompiuteriu arba vidurinis išsilavinimas. Anglų kalba įsidarbinant jau nebėra privalumas, bet jos nemokėjimas – didžiulis trūkumas. Patinka mums tai ar ne, bet iš jūsų, kaip šiuolaikinio žmogaus, tikimasi, kad bent jau angliškai jūs kalbėsite.

Rusų kalbos kursai. Rusų kalbos kursus renkasi vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių. Vis tik, daugelis mūsų kaimyninių valstybių kalba rusiškai, daug Lietuvos gyventojų kalba rusiškai, galų gale daugybė naudingos literatūros yra išleidžiama būtent rusų kalba. Anksčiau, kuomet rusų kalba buvo natūralus įgūdis (kaip, kad dabar anglų), jos poreikis buvo mažai matomas. Dabar, kuomet jaunimas vis rečiau sklandžiai kalba šia kalba, vis daugiau ir daugiau darbdavių, ypatingai klientų aptarnavimo sektoriuje, reikalauja, kad darbuotojas mokėtų rusų kalbą.

Norvegų ir švedų kalbų kursai. Skandinavų kalbomis kalbančių žmonių Lietuvoje vis dar labai trūksta. Norvegų arba švedų kalbos mokėjimas gyvenimo aprašyme yra didžiulis pliusas. Tokia situacija susidarė dėl to, kad dauguma norvegiškai arba švediškai kalbančių žmonių emigravo, o likusiųjų skaičius per mažas, kad patenkintų paklausą. Lietuvoje sparčiai kuriasi skandinaviško kapitalo įmonės: IKEA, H&M, SWEDBANK, NORDEA, STATOIL ir daugybė kitų. Ne daug kas tikriausiai žino, kad net žurnalus, tokius kaip „Žmonės“, „Laima“ ir kt. leidžia būtent „Schibsted ASA“ įmonių grupei priklausanti kompanija. Taigi, švediškai ir norvegiškai kalbančių darbuotojų poreikis Lietuvoje tikrai nemažės.

Comments