Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

Masinė imigracija į Norvegiją (II dalis)

Atsiduria gatvėse

Nors daug graikų, ispanų ir italų atkeliavo į Norvegiją, ne visi turi galimybę pasinaudoti savo mokesčių kortelėmis. Daugelis negauna darbo keletą mėnesių.

„Realybė yra visai kitokia“,- teigė Gonzalo Marina iš Ispanijos pirmaujančios Norvegijos naujienų agentūros NTB.

Tikėdamasis gauti darbą Norvegijoje jis paliko žmoną ir du vaikus po to, kai prarado darbą Ispanijoje. Bet jis nekalba norvegiškai ir todėl gyvena gatvėse naudodamasis gaunamu nemokamu maistu iš „Robino Hudo namų“ ir Bažnytinio Miesto misionierių Bergene.

Nuo praėjusių metų kovo, „Robino Hudo namai“ pamaitino 250 žmonių atsidūrusių toje pačioje situacijoje. Kai kurie yra labai išsilavinęs, kiti yra kvalifikuoti darbuotojai, o kai kurie nekvalifikuoti.

„Jaunas vaikinas iš Ispanijos miega gatvėse jau tris savaites šį rudenį. Vyras iš Vokietijos miegojo urve, po tiltu“,- pasakojo „Robino Hudo namų“ fondo direktorius Markas Amanas iš Bergeno.

Jis atkreipia dėmesį, jog darbo rinka Norvegijoje reikalauja kalbos, oficialios kvalifikacijos, pažymėjimų ir rekomendacijų.

„Yra keletas darbo vietų, kuriose galite įsidarbinti iškart“,- teigė Amanas.

"Jei nėra darbo, jie turėtų keliauti namo"

Darbo ministras Hanne Bjurstrom (Darbo partija) nori, kad kvalifikuoti darbuotojai iš visos Europos, kreiptųsi dėl darbo Norvegijoje, tačiau taip pat pabrėžia, kad tie, kurie negauna darbo Norvegijoje, turėtų grįžti į savo šalį.

„Mes esame viena dalis iš trijų darbo rinkų Europoje. Tai reiškia, kad žmonės gali laisvai keliauti ir ieškoti darbo. Bet jei tai neveikia, tada mes, kaip valstybė, neturime jokių įsipareigojimų užtikrinti, kad ieškantys darbo iš ES nepatirs sunkaus skurdo. Tuomet, mano nuomone, jie turėtų būti savo namų aplinkoje, o ne keliauti į šaltus Norvegijos vandenis“,- Norvegijoje žurnalistams teigė Bjurstromas.

Kodėl Norvegija?

Maria Fernandez iš Madrido,  Ispanijos, šiuo metu labai stengiasi išmokti kalbą ir prisitaikyti prie klimato. Su savo patirtimi ir išsilavinimu ji ieško darbo naftos pramonėje.

„Mano vidurinės draugai taip pat iškeliavo į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją ar Olandiją ieškodami darbo. Tik nedaugelis jų liko Madride ir dauguma jų gauna menkai apmokamas stažuotes ir gyvena namuose kartu su tėvais“,- pasakojo Maria Fernandez laikraščiui E24.no.

Jos draugai buvo šokiruoti ir klausė jos, kodėl ji nori keliauti į tokią šaltą ir nedraugišką šalį kaip Norvegiją?

„Aš žinojau iš savo mainų programos Osle, kad norvegai yra malonūs ir kad nėra tiek jau daug dienų, kai šalčio -15 laipsnių“,- teigė Maria Fernandez laikraščiui E24.no.

Šiaurės modelis

Šiaurės šalys jau seniai buvo žinomos dėl savo veiksmingo socialinės rizikos valdymo, reiškiančio saugų švietimo sistemos tinklą ir bedarbio pašalpų gavimą, kurio dėka privedė prie aukšto lygio ekonomikos konkurentiškumo, socialinio susitelkimo ir gerbūvio Skandinavijoje. Norvegijos mokyklose vaikai mokomi, kad Norvegija 1905 metais buvo viena labiausiai nuskurdusių šalių Europoje. Po šimto metų penkios šiaurės šalys suformavo ekonominę grupę, besidalijančią panašiu pragyvenimo lygiu, su Norvegija priešakyje. Norvegija laiminga turėdama platų gamtos išteklių pasirinkimą. Tačiau nepaisant visų naftos, dujų, vandens energijos ir žuvies, iš tikrųjų svarbiausias šaltinis yra žmonės. Buvo apskaičiuota, kad darbas sudaro beveik 90 procentų viso Norvegijos nacionalinio turto.

 


 

 Parengė Justina Galeckaitė