Rusų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į rusų kalbos kursus!
Norite išmokti rusų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas rusų kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada rusų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 

Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

Matrioška – mylimiausia rusų lėlė

Matrioška... Šita rusiška gražuolė visame pasaulyje pavergė liaudiškų žaislų ir gražių suvenyrų mylėtojų širdis. Matrioška – vienas žinomiausių rusiškos kultūros atributų. Tai medinė lėlė, su keliomis mažesnėmis, viena į kitą sudėtomis lėlėmis viduje. Jomis Rusijoje prekiaujama visur, ir tai yra dažniausiai iš Rusijos parsivežamas suvenyras.

Pirmoji matrioška atsirado ne taip jau seniai, kaip daugelis mano. XIX a. pabaigoje į vieną fabriką pateko garsaus plikagalvio budistų išminčiaus Fukurumo figūrėlė, atvežta iš Japonijos, nustebinusi tuo, kad jos viduje buvo kelios mažesnės. Fukurumo tapo pirmosios matrioškos, kurią sukūrė vietinis stalius Vasilij Zviozdočkin, pavyzdžiu. Jis sugalvojo lėlės formą ir išvaizdą (apvaliaveidė ir apkūnoka mergelė, vilkinti rusų tautinius rūbus).

Vaikiškų žaislų dirbtuvėse „ Detskoje vospitanije“ (vaikų auklėjimas), kurias įkūrė žinomas rusų pramonininkas ir mecenatas Sava Mamontov, buvo išleista  pirmoji matrioška pagaminta Rusijje. Ji buvo aštuonvietė – viduje didelės mergaitės tilpo mažesnis berniukas ir taip toliau – berniukai ir mergaitės sekė pakaitom, o pačia mažiausia „nedaloma“ buvo matrioška – kūdikis vystykluose.

Matrioškų gamybos principai nepakito ir per ilgus šio žaislo gyvavimo metus. Matrioškų gamybai naudojama gerai išdžiovina ilgaamžė liepų ir beržų mediena. Pirmiausia yra padaroma pati mažiausia „nedaloma“ matrioška, kuri gali būti labai maža – kaip ryžio kruopelytė.

1900 m. matrioška buvo pristatyta pasaulinėje parodoje Paryžiuje, kur sukėlė milžinišką susidomėjimą ir laimėjo bronzos medalį. Matrioškos buvo parduodamos ir Vokietijoje, garsioje Leipcigo mugėje. XX amžiaus pradžioje prasidėjo masinė matrioškų gamyba ir jų eksportas.

O iš kur atsirado vardas „matrioška“? Vieni istorikai teigia, kad šis vardas kilo iš labai populiaraus tuo metu Rusijoje  vardo Maša, Mania: kiti – kad pavadinimas kilęs iš vardo Matriona (išvertus iš lotynų kalbos mater – motina), o treti spėja, kad pavadinimas „matrioška“ yra susijęs su induistų Dievo motina Matri...

Šiandien Rusijoje jau yra ir matrioškų muziejai. Pirmasis Rusijoje ir pasaulyje matrioškų muziejus atvėrė duris 2001 metais Maskvoje. 2004 metais atsirado muziejus Nižnegorodsko srityje. Ten galima pamatyti didžiausią matriošką (1 metro aukščio, kurią sudaro 40 lėlių), ir pačią mažiausią -su lig ryžio kruopa.

Matrioškos įvaizdyje yra sujungta meistrų menas ir didžiulė meilė rusų liaudies kultūrai. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių matrioškų: vaizduojančių politikus, žymius muzikantus, groteskiškus personažus... Tačiau kiekvieną kartą, kai mes ištariame „matrioška“, iš karto įsivaizduojame linksmą rusišką mergelę apsirengusę ryškų rusišką nacionalinį rūbą.
Parengė Tamara P.