Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

Mini faktai apie Norvegiją
parengė Egidija Žemgulytė
 

Sostinė- Oslas.

Valiuta- Norvegijos krona.

Religija: krikščionys protestantai.

Klimatas: jūrinis, pasižymintis švelniomis žiemomis bei vėsiomis vasaromis. Vasaros laiku vakarinėje šalies pakrantėje galime išvysti bei pajausti visus keturis metų laikus.

Valdymo forma: Konstitucinė Monarchija: ministras pirmininkas ir parlamentas (Storting), susidedantis iš 165 narių. Valstybė yra sudaryta iš 19 administracinių regionų. Norvegija nėra Europos sąjungos narė, tačiau priklauso NATO.

Ekonomika: žemdirbystė, žuvininkystė, miškininkystė, pramonė, kasyba. Norvegijos ekonomikoje dominuoja klestintis kapitalizmo įsitvirtinimas, kuriame vyrauja laisva rinka bei valstybės intervencija. Valdžia kontroliuoja tokias pagrindines sritis, kaip naftos sektorių. Norvegija yra gausiai apdovanota gamtos ištekliais- nafta, hidroenergija, žuvimi, miškais, naudingosiomis iškasenomis, ir yra stipriai priklausoma nuo naftos gamybos bei tarptautinių naftos kainų.

Kalba: daugiau nei 99 procentai Norvegijos populiacijos (Norvegijos populiacija- apie 4,7 milijonai) kalba oficialia norvegų kalba. Yra dvi pagrindinės norvegų kalbos rašytinės formos: „Bokmol“ ir „Nynorsk“.  Jos laikomos lygiavertės, tačiau „Bukmol“ yra labiau paplitusi. Šios abi oficialios kalbos yra naudojamos viešajame administravime, mokslo įstaigose, bažnyčioje bei žiniasklaidoje. Tačiau dauguma norvegų puikiai kalba angliškai, neblogai supranta danų bei švedų kalbas bei yra susipažinę su vokiečių bei prancūzų kalbomis. Reikia nepamiršti paminėti fakto, kad net 20 procentų Norvegijos populiacijos sudaro emigrantai. Vaikai mokyklose gali mokytis tokias kalbas kaip anglų, vokiečių, ispanų, rusų, japonų, italų, lotynų ir kinų.

Fiordai: Norvegija ypatingai garsi savo gamtos stebuklais- fiordais. Patys žymiausi Geirangerio fiordas  (Geirangerfjord) bei Nerio fiordas (Nærøyfjord) įtraukti į „UNESCO“ paveldą. Labiausiai lankomi yra Handargerio (Hardangerfjord) fiordas, stebinantis pakrantėse žydinčiomis vyšniomis bei obelimis, bei ilgiausias Sognefiordas (Sognefjord).

   

Karjera: Norintys dirbti Norvegijoje turėtų nepamiršti, kad norvegų kalba yra reikalaujama daugelyje darbo pozicijų. Informaciją apie darbo pasiūlymus galima rasti NAV (Norvegiškas darbo skelbimų internetinis puslapis) arba telefonu +47 800 33 166. Taip pat šiame puslapyje rasite vedlį, kaip susirasti būstą bei darbą Norvegijoje (A Guide to Living and Working in Norway). Taip pat dauguma laikraščių skelbia darbo pasiūlymus. Keli naudingi karjeros galimybių ieškantiems informaciniai internetiniai puslapiai yra http://www.jobbguiden.no/, http://www.careerjet.no/, http://www.finn.no/.  Įdarbinimo agentūras galite rasti geltonuosiuose puslapiuose norvegų arba anglų kalbomis šioje nuorodoje http://www.gulesider.no/gsi/index.jsp.

Norvegijoje moterys versle yra gerbiamos ir gauna lygiavertį atlyginimą. Jos tikisi būti aukštai vertinamos srityse, kuriose dirba. Nors išsislavinusių moterų Norvegijoje yra daugiau nei vyrų, tačiau daugiau vyrų turi daktaro laipsnius.

Tautos savybės: Norvegai save suvokia kaip visuotinės lygybės šalininkus, kurių kultūra paremta demokratiniais pagarbos ir tarpusavio pasitikėjimo principais. Norvegai didžiuojasi tokiomis savo savybėmis, kaip nuoširdumas bei sąžiningumas. Jie itin mėgsta punktualumą bei yra draugiškai, tačiau nėra linkę daug šypsotis. Norvegai yra vieni iš sveikiausių žmonių pasaulyje.

Maistas: Maisto kainos Norvegijoje yra beprotiškai aukštos, todėl daugelis norvegų, gyvenančių pasienyje,  važiuoja į kaimyninę Švediją apsipirkti. Norvegai labiausiai mėgsta rudą sūrį (brunost), pūdytą žuvį (lutefisk) bei pigią šaldytą picą (Grandiosa). Tačiau jie nėra tik jūros gėrybių fanai. Labai populiarūs rūkytos ar troškintos lašišos patiekalai, banginio kepsniai bei žuvies pudingai. Kiekvienų metų rugpjūčio mėnesį vyksta tradicinių norvegiškų patiekalų festivalis. Patys žymiausi restoranai įsikūrę Osle, kurie yra itin prabangūs ir gali pasiūlyti įvairovę brangių patiekalų: Mama Rosa, Santino Spaghetteria bei Najaden restoranas.

   

Būstas: Norvegijoje gyvenamųjų namų kainos yra labai didelės, nes namai yra aukštos kokybės, pilnai izoliuoti bei apšildyti dėl vėsaus klimato. Butų nuoma nėra itin populiari. Tačiau nameliai pasižymi savo išsiskiriančiu jaukiu dizainu. Dažniausiai jie būna mediniai, šiferiniais stogais. Tipinis norvegiškas namas spinduliuoja ryškiomis spalvomis (raudoni, žali, geltoni ar mėlyni). Namų kambariai ir langai dažniausiai maži, kad juose kuo daugiau liktų šilumos šaltais žiemos vakarais. Beveik visuomet namo viduje rasite židinį. Senais laikais norvegai mėgdavo auginti žolę ant namų stogų. Stogai būdavo pagaminti iš medžių žievių, ant kurių būdavo pilamos durpės, kuriuos žiemą šildydavo, o vasarą vėsindavo namus. Namai būdavo statomi iš medžio tam, kad galėtų judėti kartu su vėju. Šiais laikais beveik visi namai turi papildomą apšvietimą iš lauko pusės bei puikiai sutvarkytą sodą. Dauguma namų turi atskirus apartamentus, kurie sunkiais laikais  išnuomojami. Seni žvejų nameliais tapo itin madingi gyventi. Jie yra arti jūros ir turi miniatiūros efektą, lyg būtų pastatyti septyniems nykštukams. Šiuo metu miesto namuose bei butuose vyrauja minimalistinis efektas, nes tai tapo itin populiaru tarp verslo klasės atstovų.

    

Laisvalaikis: Norvegija yra šalis turtinga pramogomis, gamtos stebuklais bei pasiūlų servisu. Čia galima rasti daug puikių restoranų, brangių parduotuvių, parkų, zoologijos parkų, vandens parkų taip pat ypač įžymus žiemos parkas. Vasarą vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų yra pasiplaukiojimas upėmis, o žiemą- slidinėjimas. Taip pat labai mėgstamas golfas bei važinėjimasis dviračiais.  Norvegijoje paplitusi banginių medžioklė šokiruoja visą pasaulį. Kol šiuolaikinės visuomenės kalba apie gyvūnų saugojimą, esamo paveldo priežiūrą, ekologiją, sveiką gyvenseną, norvegai tiesiog dievina banginių medžioklę ir nekreipia dėmesio, kai juos pavadina barbarais. Norvegijoje bokso transliacija per televiziją uždrausta, o pavyzdžiui gatvės lenktynės - legalios.

   
Santykiai su kaimynais: Tarp norvegų ir jų kaimynų švedų nuolat vyksta varžytuvės. Norvegai mėgsta pašiepti švedus esą jie nemandagūs ir viską išmano geriausiai, o švedai norvegus vadina savo mažaisiais kvailais broliukais. Ypač norvegai džiaugiasi ir švenčia, kai švedai pralaimi futbolo varžybas, kai nelaimi auksinių medalių olimpinėse varžybose, o labiausiai kai gauna daugiau balų Eurovizijos dainų konkurse.