BLOGAS‎ > ‎

Patarimai, kurie padės įveikti kalbėjimo baimę

Nežinomas naudotojas paskelbė 2013-04-15 09:08
Patarimai, kurie padės įveikti kalbėjimo baimę
 
 
Mokate kalbą, tačiau bijote kalbėti? Galvojate, kad aplinkiniai juoksis iš Jūsų tarimo? Nebijokite, ši problema kankina ne tik Jus, bet daugelį žmonių. Tikimės, kad šie patarimai Jums padės bent kiek įveikti savo baimes ir ,,peršokti" kalbėjimo barjerą.

 

1. Radijas, televizija ir video  siūlo daug įvairios kalbinės medžiagos, taip pat galimybę išgirsti įvairius akcentus ir dialektus. Yra nesunku rasti temas, kurios jus domina. Jūs galite kartoti frazes paskui kalbančiuosius ir taip ugdyti savo kalbėjimo įgūdžius, ypač intonaciją ir ritmą.

2. Susikurkite pradedančiojo mini-žodynėlį. Išmokite keletą naudingų ir mandagių frazių (pvz. pasisveikinti, klausiamuosius žodžius ir frazes, tokias kaip: Atsiprašau, bet aš nekalbu angliškai/norvegiškai, vokiškai, rusiškai; Gal galėtumėte kalbėti lėčiau/pakartoti tai dar kartą, prašau? Žmonėms paprastai patinka, kai jūs domitės jų kalba:)

3. Išmokite keletą naudingų frazių , kurios padeda palaikyti pokalbį, ir pasakykite , kad jūs klausotės, pvz.Malonu tai girdėti; Kaip gaila; Kaip įdomu; Taip/ne; Aš suprantu; Tikrai? Tai suteiks jums galimybę klausytis kalbos ir išmokti daugiau. Šias frazes galite išmokti, klausantis radijo, televizijos, įvairių įrašų internete.

4. Jei jums užsienyje reikia nueiti pas gydytoją ar į banką, jūs galite pirma parepetuoti situaciją, suvaidindamas reikalingą rolę. Suvaidinkite telefoninį pokalbį su draugu. Mokomojoje medžiagoje dažnai būna tokių dialogų pavyzdžių.

5. Stebėkite gimtakalbius tiesiogiai ar per televiziją arba filmuose ir atkeipkite dėmesį į tai, kaip jie bendrauja tarpusavyje (kalba, gestai, balsas …). Pabandykite juos kopijuoti ir naudoti tada, kai pats kalbėsite. Atidžiai klausykitės, kaip kalba įvairių amžiaus grupių žmonės.

6. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip žmonės reiškia jausmus (pyktį, meilę, susižavėjimą).

7. Mokytis tarimą gali būti smagu, jei naudositės (vaikiškais) eilėraščiais.

 

Ar įveiksite šią baimę, tai priklauso tik nuo Jūsų ir niekada nebijokite suklysti, juk iš savo klaidų mokotės:)

Comments