Prancūzija yra padalinta į daugybę regionų. Kiekvienas regionas yra unikalus tiek kultūrine, tiek kalbine prasme - pradedant dialektais, kultūrinėmis ypatybėmis bei tradiciniais patiekalais. 

Šveicarijos ir Vokietijos pasienyje esantis Elzaso regionas naudojasi išskirtine padėtimi - jis yra Europos širdyje. Atšiaurios žiemos palankios Kalėdinėms šventėms, o vasaros čia karštos ir saulėtos, kaip tai liudija puošnūs ir klestintys vynuogynai. Vienas mažiausių Prancūzijos regionų jau nuo Antikos laikų yra atviras kultūrai ir prekybai, kuri skatina regiono dinamiškumą. Elzaso kraštas, visų pirma garsus Strasbūru. Tai Europos Tarybos, Europos žmogaus teisių komisijos ir teismo būstinė, Europos Parlamento susitikimų vieta. Įdomus faktas, kad būtent Strasbūre gimė Prancūzijos himnas, garsioji marselietė. 

Kultūrinis paveldas

Haut-Koenigsbourg pilis, pastatyta XII a., 800 metrų virš jūros lygio aukštyje, iškyla virš Elzaso lygumų. XV a. išplėsta moderni pilies gynybos sistema yra Viduramžių laikotarpio kalnų tvirtovių prototipas. Ši pilis yra vienas labiausiai lankomų Prancūzijos architektūrinių paminklų.

Išskirtinės vietovės

Nacionalinis automobilių muziejus – tai vienas didžiausių automobilių muziejų pasaulyje, kuriame eksponuojama daugiau nei 400 modelių, išstatytų 25 000 kv. m. plote. Dėl dėmesio čia varžosi Bugatti, Ferrari, Rolls-Royce ir Maserati. Automobilių istorijos pristatomos filmų, interaktyvių animacijų bei simuliatorių pagalba.

Iki šių dienų gyvos tradicijos

Elzaso regionas turi daugybę tradicinių švenčių, o elzasiečių dialektas yra vis dar plačiai vartojamas prancūzų kalboje. Jį galima išgirsti garsiose alaus daryklose arba Strasbūre esančiame „Winstub“ – tipiškame elzasietiškame restorane su raudonomis staltiesėmis ir jaukų bendravimą skatinančia aplinka.

Patiekalai

„Kouglof“ (pyragas), „Bredele“ (sausainiai), arba imbierinė duona pradžiugins saldumynų gerbėjus. Sūraus mėgėjams labiau patiks Munsterio sūris, „Flammekueche“ arba „Choucroute“. Prie visų šių patiekalų tinka bet kuris iš 51  puikaus Elzaso vynuogynų vynų, „schnaps“ (degtinė), arba alus.


Šis kraštas taip pat garsėja ypatingai gaminamais vynais. Elzasas žymus – muskatu, tokajumi, pino, kurie prilygsta geriausiems Prancūzijos vynams. Nepaprasto grožio prancūzų vyndarių kaimeliai, Vogėzų kalnų priekalnėse sudaro vyno grandinę. 

Taip pat nenustebkite, jei prie miestelio pavadinimo pamatysite nupieštas gėles nuo 1 iki 4. Jomis yra vertinamas vyndarių miestelių grožis – lygiai taip pat, kaip ir viešbučiai gauna žvaigždutes už jų paslaugų kokybę.


Informaciniai šaltiniai:

http://www.france.fr/entreprendre-et-reussir-en-france/alsace-au-coeur-de-leurope.html

http://www.france.fr/fetes-et-festivals/les-marches-de-noel-alsace-strasbourg-colmar.html

http://www.france.fr/vins-spiritueux/les-vins-dalsace.html