Rusų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į rusų kalbos kursus!
Norite išmokti rusų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas rusų kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada rusų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 

Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

Norintiems, bet vis dar bijantiems pradėti mokytis rusų kalbos dėl jos sudėtingumo, noriu „atverti akis“.

Pabandykime palyginti kad ir su mūsų gimtąja lietuvių kalba ir pamatykime, kad rusų kalba gerokai paprastesnė, nei gali atrodyti, o štai ir įrodymai:

1.      Rusų kalba turi 6 linksnius, o lietuvių – 7.

2.      Rusų kalba turi 3 laikus, o lietuvių – 4.

3.      Rusų kalboje linksniuojant vyriškos giminės būdvardžius, 2-3 linksnių galūnės sutampa, o moteriškos giminės net 4 linksnių galūnės sutampa. Panaši situacija su daiktavardžiais. Argi taip būna lietuvių kalboje?.. J

4.      Rusų kalboje priimtini ir nesmerkiami „žodžiai-ateiviai“ (iš kitų kalbų), jums nereikės ieškoti rusiško atitikmens „printeriams, feikams, singlams, desktopams, failams“ ir pan.

5.      Norint kažką išskirti iš minios, lietuviui reikia mokėti net 5 būdvardžio laipsnius – gražus, graželesnis, gražesnis, gražiausias, pats gražiausias. Rusui taip „vargti“ nereikia – gera žinoti 3 – красивый, красивее, красивейший. Bet realiai galima mokėti tik vieną: pradinę būdvardžio formą ((красивый) ir žodį „pats“ (самый) – самый красивый.

6.      Rusų kalboje žodžių tvarka sakinyje nėra griežta, todėl galima pasirinkti bet kokią variaciją ir tai taps ne jūsų klaida, o savitu stiliumi.

7.      O kirčiavimas? Kas atsimena kirčiavimą lietuvių kalboje? J Tikrai manot, kad po jo galima sakyti, jog rusų kalba yra sudėtinga? ...

 

Mitinis rusų kalbos sudėtingumas sugalvotas tokių šalių ir kalbų atstovų, kaip pvz., anglų, kinų ir pan., kurių gramatika kardinaliai skiriasi nuo rusų kalbos. Lietuviai šioje vietoje gali atsipūsti lengviau, nes beveik 100 proc. rusų kalbos gramatikos dėsnių sutampa su lietuvių. Tos pačios raidės (įskaitant kitiems sunkiai suprantamas „Š“, „Ž“, „Č“ ir t.t.), tie patys linksniai su tomis pačiomis reikšmėmis, tą patį reiškiantys priešdėliai, prielinksniai, tokia pat asmenavimo sistema, toks pat būdvardžio, įvardžio, skaitvardžio vartojimo principas, identiška punktuacija.

Taip kad beliko įveikti leksiką ir rusų kalba taps jums artima J

Sėkmės!

Parengė rusų kalbos dėstytoja Irina Moroz.