Rusų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į rusų kalbos kursus!
Norite išmokti rusų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas rusų kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada rusų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 

Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

ŠVENTĖS RUSIJOJE
 
Kiekviena tauta turi savas tradicijas bei papročius. Skiriasi ne tik tautų mentalitetas, bet ir šalyse švenčiamos šventės bei jų šventimo būdai. Įdomu, kokios šventės yra švenčiamos Rusijoje?

 

Sausio 1 d. – Naujieji metai.

Naujieji metai Rusijoje švenčiami skirtingai. Tie, kurie laikosi senų tradicijų, sausio 1-ąją sutinka  ramiai, be didelių linksmybių, nes tai Kristaus gimimo laukimo laikas. Tai gėrio, susitaikymo metas.

Naujieji metai Rusijoje būtinai sutinkami papuošus eglutę, kuri turi stovėti nuo sausio 1 iki sausio 7 dienos. Populiarūs aukso spalvos žaisliukai, nes jie simbolizuoja turtą, taip pat riestainiai, reiškiantys gerovę, gausą, ramų gyvenimą, darną, sutarimą ir meilę šeimoje. Svarbu, kad namuose degtų daug žvakių, simbolizuojančių protą.

Daug dainuojama – dainomis linkima meilės, taikos, darnos. Dainuojamos ir vadinamosios čiastuškos.  Rusijoje įprasta Naujųjų metų naktį deginti laužus. Kiekviename kieme būtinai turi degti ugnis. Taip pat reikia garsiai šaudyti fejerverkus. Ši tradicija gyvuoja dar nuo Petro I laikų.

 

Sausio 7 d. – Kalėdos.
Prisilaikantieji vadinamojo Julijaus bažnytinio kalendoriaus Rusijos stačiatikiai Kalėdas švenčia sausio 7 dieną. Kūčios taip pat yra švenčiamos – sausio 6-tą dieną. Rusiška Kūčių vakarienė prasideda saldžiu patiekalu, vadinamu „kutja“. Jis pakeičia lietuviškuosius kūčiukus. „Kutja“ tadiciškai gaminama iš grūdų, riešutų, razinų, įvairų cukatų ir medaus. Grūdai simboliuozuoja gyvybės pradžių pradžią.

 

Sausio 14 d. Rusijoje yra švenčiami Senieji Naujieji Metai pagal senąjį Julijaus kalendorių.
 

Vasario 14 d.Šv. Valentino diena.

 

Vasario 23 d. – Tėvynės gynėjų diena. Šią dieną yra minima taip pat ir Rusijos Federacijos kariuomenės diena, kuri buvo paskelbta 1918-iais metais.

 

Kilnojama data – Užgavėnės.
Pasak rusų tradicijų, „Maslenica“ (Užgavėnės) – tai pavasario pranašai. Kai pusryčiams sočiai pavalgoma blynų, viso pasaulio kulinarijoje simbolizuojančių saulę, keliaujama kovoti už saulę, vejama atšiauri žiema, siekiant greičiau sulaukti pavasario šilumos.

 

Kovo 8 d.– Tarptautinė moters diena.
Šią gražią pavasario šventę lydi tradicija dovanoti moteriai gėles bei dovanas už jos darbą, meilę bei atsidavimą. Kartais ši šventė siejama su Valentino ar Motinos diena, tačiau vargu, ar kas prisimena, jog ši šventė atsirado kovojant už lygias moterų teisias su vyrais moterų sukilimo dieną.
 
 
 

Balandžio 1 d. – Juokų diena (Lietuvoje Melagių diena). Rusijoje Juokų dieną, Europos pavyzdžiu, įvedė Petras I. Tą diena daug juokaujama ir krečiama pokštų.

 

Kilnojama data – Velykos.
Dėl Velykų datos skaičiavimo metodikos katalikų ir stačiatikių Velykų data kartais sutampa, kartais skiriasi visu mėnesiu (stačiatikių Velykos gali būti balandį arba gegužę, tačiau niekada nebūna kovą).

 

Gegužės 1 d. – Tarptautinė Darbo diena.
Tarptautinės darbininkų dienos istorija siekia 1886 m. Tų metų gegužės 1 ąją Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. 1889 m. Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1 ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena. Į Lietuvą ši šventė atėjo Tarybų Sąjungos metais. Todėl Lietuvai atgavus nepriklausomybę šventės buvo atsisakoma nežinant jos istorijos.

 

Gegužės 9 d. – Pergalės diena.
Šią dieną paminima rusų pergalė Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją.Vakarų šalys Pergalės Europoje dieną kasmet mini gegužės 8 dieną, tačiau Rusijoje Pergalės diena yra gegužės 9–oji. Taip yra dėl to, kad nacistinė Vokietija besąlyginės kapituliacijos aktą pasirašė 1945 metų gegužės 8 dieną 23 val. 1 min. Berlyno laiku, tačiau Maskvoje tada jau buvo po vidurnakčio.

 

Birželio 12 d. – Rusijos diena. Šią dieną Rusijoje minima savotiška nepriklausomybės diena, tik šioje šalyje ji vadinama Rusijos diena.  Nepriklausomybės dienos pavadinimas, apibūdinantis šią šventę, būtų ne visai tikslus, nors jos metu ir akcentuojamas Rusijos suverenumas. Tik kyla klausimas: suverenumas nuo ko? Šiuo metu ši šventė – tai naujosios Rusijos gimimo viltį simbolizuojanti diena.

 

Lapkričio 4 d. – Tautinės vienybės diena. Šią dieną minima Rusijos 1612 metų pergalė prieš Kremlių užėmusią lenkų kariuomenę.

 

Taigi tokias šventes švenčia viena didžiausių pasaulio valstybių, o Rusijos šventės savo originaliomis idėjomis pritraukia nemažai pramogų pasiilgusių turistų.
 
Parengė Tamara Pranskaitė