Anglų kalbos kursai
Sveiki atvykę į anglų kalbos kursus!
Norite išmokti 
anglų 
kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?

Norite, kad bendravimas 
anglų
 kalba Jums nebekeltų streso? 

Tada 
anglų
 kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!

Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.


Senieji tradiciniai anglų vardai daugiausia yra kilę iš senosios anglų kalbos. Yra keletas faktorių, kas lėmė šių vardų atsiradimą: vietovių pavadinimai, geografinių lokacijų pavadinimai, pavardės, asmenybės bruožai bei charakterio savybės, tėvavardžiai. Šiame straipsnyje pateiksime keletą tradicinių angliškų vardų bei trumpą istoriją, iš kur jie yra kilę. Galbūt Jūs esate Edita ar Alfredas ir nežinojote, kad jūsų vardas turi ilgą ir didingą istoriją.

Vyriški vardai:

Alfred- kilęs iš senosios anglų kalbos vardo Ælfræd. Jį sudaro dvi dalys ælf  “elf” (elfas) ir ræd  “counsel” (patarėjas). Devintajame amžiuje Didysis Alfredas buvo Vesekso (anglo-saksų karalystė nuo IX iki X amžiaus) karalius, kuris buvo skeptiškai nusiteikęs prieš danus, kurie tuo metu gyveno šiaurės rytų Anglijoje. Jis taip pat buvo mokslininkas, vėliau išvertęs daug lotynų knygų į senąją anglų kalbą. Jo vardas užtikrino šio vardo populiarumą net po normanų užkariavimo, kai dauguma senosios anglų kalbos vardų buvo pakeisti normanų vardais. Šis vardas prarado populiarumą viduramžiais ir vėl tapo populiarus XVIII-ame amžiuje. Karalienė Viktorija pavadino savo sūnų Alfredo vardu.

Žymūs žmonės: poetas Alfred Lord Tennyson, režisierius Alfred Hitchcock, mokslininkas Alfred Kinsey, Alfred Nobel.

Pravardė „Alfie“ buvo itin populiari Anglijoje ir Velse 2006-aisiais metais.

Edward- kilęs iš senosios anglų kalbos. Jį sudaro elementai ead „rich, blessed“ (turtingas, palaimintas) ir weard „guard“ (saugotojas). Šventasis Edvardas Išpažinėjas buvo Anglijos karalius neilgą laikotarpį prieš normanų užkariavimą. XIII amžiuje karalius Henris III-asis pavadino savo sūnų Edvardu ir vėlesni septyni Anglijos karaliai buvo pavadinti šiuo vardu. Tai vienas ir senosios anglų kalbos vardų, kuris naudojamas visoje Europoje įvairiu tarimu. Vardas tapo itin populiarus po Žano Žako Ruso minimo personažo Edvardo vardu. Taip pat Edvardas yra vienas iš pagrindinių personažų Stephenie Meyers‘ knygų serijoje  Twilight (Saulėlydis).

Stanley- atsirado iš pavardės, kuri reiškė „stone clearing“ (akmenų pieva) senojoje anglų kalboje. Žymus šios pavardės savininkas buvo anglo-amerikonų žurnalistas, keliautojas bei tyrinėtojas  Sir Henry Morton Stanley, kuris ekspedicijos metu Afrikoje atrado Deividą Livingstoną, britų misionierių bei tyrinėtoją, su kuriuo vėliau kartu keliavo dvejus metus. Kaip vardas tapo itin žymus Amerikoje XVIII amžiuje. Trumpa šio vardo forma- Stan.

Wilfred vardas reiškia „trokštama vieta“. Jis kilęs iš senosios anglų kalbos sudedamųjų dalių: will „will, desire“ (troškimas) ir frið ”peace“ (taika, ramybė). Šventasis Vilfredas buvo VII-ojo amžiaus anglo-saksų vyskupas. Šis vardas po normanų užkariavimo buvo retai naudojamas, tačiau vėl tapo populiarus XIX-ame amžiuje.

Žymūs žmonės: poetas Wilfred Edward Salter Owen, profesionalus anglų futbolo žaidėjas Wilfred Tranter bei Wilfred Bouma.

Clark- kilęs iš  angliškos pavardės, reiškiančios „cleric“ arba „scribe“ (dvasininkas arba raštininkas). Senojoje anglų kalboje clerec  reiškė kunigą. Vardas buvo itin populiarus XVIII-XIX-ame amžiuje, kuomet žymus tyrinėtojas William Clerk tyrinėjo Šiaurės Amerikos vakarus.  The Cleary/ O‘Clery pavardės buvo vienos seniausių Airijoje, o dabar suanglėjusios į Clarke ar Clark.

Žymūs žmonės: Amerikos aktorius Clark Gable, supermenas Clark Kent.

Moteriški vardai:

Ashley
-
kilęs iš angliškos pavardės, kuri atsirado nuo vietos pavadinimo, reiškiančio „ash tree meadow“ (uosių/pelenų pieva). Pavadinimas susidėjo iš elementų  senąja anglų kalba æsc „ash“ (pelenai) ir leah „wood, clearing, meadow“ (miškas, pieva). Kaip vardas pradėtas naudoti XVI-ame amžiuje. Amerikoje buvo populiarus berniukų vardas, tačiau pastaruoju metu labiau populiarus tarp mergaičių.

Žymios aktorės: Ashley Olsen, Ashley Judd.

Harlow- kilęs iš angliškos pavardės, kuri susidėjo iš žodžių junginio hær „rock“ (uola) ir here „army“ (kariuomenė).

Žymūs žmonės: Jean Harlow, modelis Shalom Harlow, Nicole Richie dukrytė Harlow Winter Kate Richie, astronomė Harlow Shapley.

Hayley- kilęs iš angliškos pavardės, kuri kilusi nuo Anglijos miestelio pavadinimo, kuris susidėjo iš junginių senojoje anglų kalboje heg „hay“ (šienas) ir leah „clearing“ (laukymė, pieva). Šis vardas tapo itin populiarus britų aktorės Hayley Mills dėka.

Žymūs žmonės: muzikantė Hayley Williams, Amerikos modelis Hayley Merie Norman, australų dainininkė Hayley Legg, britų atletė Hayley Haining.

Edith-  kilęs iš senosios anglų kalbos, sudarytas iš elementų ead ”rich, blessed“ (turtingas, palaimintas) ir gyð „war“ (karas). Šis vardas buvo populiarus tarp anglo-saksų karališkosios šeimos. Liko populiarus ir po normanų užkariavimo. Nuo XV amžiaus iki XIX amžiaus vardas buvo retai naudojamas.

Žymūs žmonės: kostiumų dizainerė Edith Head, poetė Edith Sitnell.

Mildred- senosios anglų kalbos vardas Mildþyð, reiškiantis „švelni stiprybė“ (iš žodžių junginio milde „gentle“ (švelnus) ir þryð „strength“ (stiprybė)). Šventoji Mildred buvo VII-o amžiaus abatė, Kento princesės Šventosios Ermenburgos dukra. Po normanų užkariavimo vardas tapo retas, tačiau vėl įgijo populiarumą XIX amžiuje.

Žymūs žmonės: amerikonų aktorė Mildred Natwick, dainininkė Mildred Bailey, aktorė Midlred Davis.

 

 

Parengė Egidija Žemgulytė