Rusų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į rusų kalbos kursus!
Norite išmokti rusų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas rusų kalba Jums nebekeltų streso? 
Tada rusų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas. 
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas, 
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis. 

Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.

Velykos Rusijoje

Rusijoje Velykos (Pascha) yra viena iš populiariausių švenčių. Pagal švenčiančiųjų skaičių ją lenkia tik Naujieji metai ir asmeninis gimtadienis. Dabar tai yra ne vien tik  religinė šventė, o labiau tradicija, vienijanti ne tik vienos religijos, bet ir tos pačios tautybės žmones. Tačiau Velykų šventimo tradicijos Rusijoje išliko iki šių dienų.
Velykinė liturgija naktį
Per Velykas, kaip per vieną iš svarbiausių religinių švenčių, cerkvėse yra atliekama iškilminga liturgija. Nuo senų laikų susiformavo tradicija Velykines pamaldas atlikti naktį. Šventyklose liturgijos metu šviečia visos žvakės ir lampados (liturginės lempos); skamba iškilmingos ir šventiškos giesmės.
 
Velykinės vaišės

Po velykinės liturgijos vyksta velykinių vaišių pašventinimas. Į krepšelius žmonės sudeda nedidelį kiekį pagrindinių velykinių produktų, kuriuos valgo pusryčiams. Svarbiausia  yra:

Velykiniai kiaušiniai

Per Velykas yra dažomi ir marginami kiaušiniai, ir dovanojami vieni kitiems, kaip gimimo simbolis, kuris mena Kristaus prisikėlimą. Pasak legendos, kai Marija Magdalietė imperatoriui Tiberijui padovanojo kiaušinį, kaip Kristaus prisikėlimo simbolį, suabejojęs imperatorius tarė, kad kaip baltas kiaušinis nevirsta raudonu, taip ir mirę neprisikelia. Tačiau visų nustebimui tas baltas kiaušinis akimirksniu tapo raudonas. Nors kiaušiniai dažomi skirtingomis spalvomis, tačiau tradicinė spalva yra raudona (gyvenimo ir pergalės spalva).

Kulič

Kulič Rusijoje – tai pagrindinė šventinio stalo puošmena. Šis pyragas yra gaminamas iš mielinės tešlos įvairių dydžių, tačiau visuomet aukštas ir apvalios formos. Velykinio pyrago viršus padengiamas glaistu ar cukraus pudra.

Pascha

Dar vienas velykinis patiekalas – Pascha (Paska) – supresuota varškė su grietinėle arba grietine ir sviestu, pagardinta razinomis arba cukatomis, riešutais. Pascha yra nupjautinės piramidės formos, kuri simbolizuoja Dievo karstą. Ant šonų yra kryžius ir raidės "XB", kurios reiškia "Kristus prisikėlė".

 
Velykinis pasisveikinimas Christovanije

Per Velykas yra pasisveikinama ypatingai: švenčiantieji dovanoja vieni kitiems margučius ir pasisveikina:  „Christos voskrese!“ („Kristus prisikėlė!"), į tai atsako: „Voistino voskrese“ (Tikrai prisikėlė!"), ir tris kartus pasibučiuoja. Šitas pasisveikinimo-pasveikinimo paprotys buvo pavadintas Christovanije, ir yra kilęs nuo apaštalų laikų.

Velykiniai žaidimai

Rusijoje per Velykas taip pat yra populiarūs įvairūs žaidimai su margučiais:

Margučių daužymas
(kai kiaušiniai daužiami vienas į kitą aštriais, po to bukais galais);
Margučių ridenimas (kai paridentas kiaušinis turi paliesti ir pajudinti kitą margutį, tokiu būdu laimi tas, kuris surenka daugiausiai margučių).

Šiais laikais paplito kitokia pramoga vaikams: Velykų išvakarėse suaugusieji namuose paslepia kiaušinius su siurprizais, o vaikai Velykų rytą ieško jų. Kas randa jų daugiausiai, tas ir nugali.

 
Velykos Rusijoje taip pat kaip ir Lietuvoje yra kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Tačiau šios religinės šventės data Rusijoje nustatoma pagal bažnytinį kalendorių, ir dažniausiai nesutampa su katalikiškojo pasaulio Velykų data. Šiemet stačiatikiai Velykas švęs gegužės 5-tą dieną. Pas ką anksčiau, pas ką vėliau ateina Velykos – tai visai nesvarbu. Svarbiausia, kad jos visuomet būtų šviesios, gražios ir nuotaikingos!
 
Parengė, Tamara P.
 
Informacijos šaltiniai:

http://www.advantour.com/rus/russia/traditions/easter.htm

http://www.hotchokolady.ru/kak-prazdnuyut-pasxu-v-rossii/

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D1%85%D0%B0

http://www.pozdravim.com/ru/easter_ru.html