Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

Žymiausi norvegai (I dalis)

„Šauksmas“, 1895m.

 
 
Leifas Eriksonas (Leif Ericson)
 
Leifas Eriksonas, raudonojo Eriko sūnus, normanų keliautojas, pirmasis baltasis pasiekęs Amerikos žemes. Pasak legendų ir istorinių duomenų, Leifas atsitiktinai išsilaipino kažkur Šiaurės Amerikoje apytiksliai 1000 metais, apie 500 metų prieš Kolumbui išvykstant į savo garsiąją kelionę.
 
 
 
 
 
 
 
 
Knutas Hamsunas (Knut Hamsun 1859 – 1952)

Knutas Hamsunas – žymus norvegų rašytojas, impresionistas, savo literatūrinę veiklą pradėjęs po ilgų klajonių JAV. Už romaną „Žemės palaima“ apdovanotas Nobelio literatūros premija. Prasidėjus Antrajam pasauliniui karui savaip suvokė norvegų tautos ateitį, rėmė nacistines bei fašistines idėjas, dėl to vėliau buvo pasmerktas, atskirtas nuo visuomenės bei paskelbtas valstybės išdaviku.

 

 

 

 

 

 

Edvardas Munkas (Edvard Munch 1863– 1944)

 

Edvardas Munkas, dažnai vadinamas pusiau lunatiku simbolistu, vis dėlto laikomas vienu žymiausiu norvegų dailininku. Jo darbai priskiriami simbolistinio meno krypčiai. Munko kūryboje vaizduojamos ekstremalios situacijos – mirtis, vienatvė, naikinanti meilė. Jo tapyba ir grafika atvėrė kelią dvidešimtojo amžiaus ekspresionizmui.

Žymiausias Munko darbas – litografija „Šauksmas“, kuri yra vienas žinomiausių paveikslų visame iki šiol sukurtame mene. Šis paveikslas interpretuojamas kaip visuotinis šiuolaikinio žmogaus susirūpinimo simbolis. 2012 metaus„Šauksmas“ buvo parduotas aukcione už 120 mln. Dolerių.

 

 

 

 

 

 
Roaldas Amundsenas (Roald Amundsen 1872 – 1928)

 

Roaldas Amundsenas – norvegų keliautojas, poliarinių sričių tyrinėtojas. Vadovavo Antarktidos ekspedicijai į Pietų ašigalį, kurį pasiekė 1911 m. gruodžio 14d., taip tapdamas pirmuoju žmogumi pabuvojusiu Pietų ašigalyje. Jis taip pat pirmasis žmogus, pasiekęs ir Pietų, ir Šiaurės ašigalius.
Ronaldo Amundseno garbei pavadinta jūra, kalnai rytų Antarktidoje, amerikiečiųmokslinė Amundseno-Skoto stotis Antarktidoje, įlanka ir mėnulio krateris.
1928 m. Amundsenas išskrido kaip gelbėjimo misijos vadovas ieškoti dingusios Umberto Nobilės ekspedicijos, skridusios į Šiaurės ašigalį. Kai Amundseno lėktuvas buvo Lokių salos rajone Barenco jūroje, radistas pranešė, kad skrenda tirštame rūke, vėliau ryšys nutrūko. Lėktuvas, kuriuo skrido Amundsenas, iki šiol nerastas.

 

 

Turas Hejerdalas (Thor Heyerdahl 1914 – 2002)

 

Turas Hejerdalas – žymus norvegų keliautojas ir mokslininkas antropologas, kelių knygų autorius. Tyrinėjo Velykų salos civilizacijas. 1947 metais plaustu Kon Tikis, kurio konstrukcija buvo nukopijuota nuo inkų plausto, perplaukė Ramųjį vandenyną. Ši kelionė jį išgarsino visame pasaulyje ir įrodė, kad iš balzos pagamintas plaustas gali atlaikyti kelionę nuo Pietų Amerikos iki Polinezijos. Su plaustais iš papiruso Ra ir Ra-2 1969 – 1970 metais Turas perplaukė Atlanto vandenyną.

 

 

Edvardas Grygas (Edvard Grieg 1843– 1907)

 

Edvardas Grygas – norvegųkompozitorius ir pianistas. Kartais vadinamas šiaurės Šopenu. Žymiausi kūriniai– Koncertas fortepijonui ir muzika dramai „Peras Giuntas“. Grygas įkvėpimo sėmėsi iš norvegų liaudies muzikos.

 

 

Parengė Viktorija Gercmanienė