Norvegų kalbos kursai 
Sveiki atvykę į NORVEGŲ kalbos kursus!
Norite išmokti norvegų kalbą, nes ši kalba Jums bus reikalinga darbui, mokslui ar šiaip savo malonumui?
Norite, kad bendravimas norvegų kalba Jums nebekeltų streso?
Tada norvegų kalbos kursai „Mokslo namuose“ kaip tik Jums!
Stengiamės prisitaikyti prie besimokančiųjų poreikių,visada atsižvelgiame į Jūsų pasiūlymus ir pastabas.
Dėstytojus parenkame atsižvelgdami į jų profesionalumą,sugebėjimą taikyti pažangias mokymo metodikas,
Savo mokykloje siūlome draugišką ir šiltą amosferą jaukiose mūsų klasėse. Užsiėmimų metu vaišiname kava ir arbata. Paskaitos vyksta nedidelėmis grupėmis.
Kursai vyksta pačiame Vilniaus centre, šalia centrinės universalinės parduotuvės, Konstitucijos pr. 12-302, 6 įėjimas.
Pabaigus kursus išduodame kursų baigimo PAŽYMĖJIMUS.
TVARKARAŠTIS

Žymiausi norvegai (II dalis)

 

 
 
 
 

Bjornstjerne Martinijus Bjornsonas (Bjørnstjerne Martinius Bjørnson 1832 – 1910)

Bjornstjerne M. Bjornsonas – pirmasis skandinavų rašytojas, 1903 m. apdovanotas Nobelio literatūros premija. Laikomas vienu iš didžiojo ketverto (De Fire Store) norvegų rašytojų. Kiti trys – Henrikas Ibsenas, Jonas Lie ir Aleksanderis Kielandas. Norvegų tautinio himno „Ja, vi elsker dette landet“ autorius.

 
 
 
 
Henrikas Ibsenas (Henrik Ibsen 1828 – 1906)

Henrikas Ibsenas– norvegų XIX a. dramaturgas. Laikomas šiuolaikinės dramos tėvu bei moderniojo teatro įkūrėju. Jo pjesės buvo laikomos skandalingomis, nes Ibsenas nebijojo peržengti įprastų moralės normų ir rašė apie realų, o ne idealizuotą pasaulį. Ibsenas vienas pirmųjų išdrįso dramaturgijoje kritikuoti moralę. Kurį laiką gyveno Italijoje, ten sukūrė savo garsiausius kūrinius „Brandas“ , „Peras Giuntas“ ir kt. Norvegijoje buvo garsus, bet prieštaringai vertinamas.

 
 
Liv Ulman (Liv Ullman g. 1938)

Liv Ullman – norvegų aktorė bei filmų režisierė, taip pat buvo viena iš švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano mūzų. Penkis kartus nominuota kaip geriausia aktorė auksinių gaublių nominacijai. Liv yra UNICEF geros valios ambasadorė bei dalyvauja Moterų pabėgėlių komisijos veikloje.

 
 
Adolfas Gustavas Vigelandas (Adolf Gustav Vigeland 1869 – 1943)
Adolfas Gustavas Vigelandas – norvegų skulptorius. Iš kitų norvegijos skulptorių išsiskiria savo vaizduotės galia bei produktyvumu. Labiausiai žinomas dėl Vigelando skulptūrų parko Osle. Taip pat kūrė Nobelio taikos prizo medalio dizainą.
Vigelando skulptūrų parkas užima 320.000 m2 plotą, kuriame sustatytos 212 bronzinės ir granitinės Gustavo Vigelando sukurtos skulptūros. Žymiausia jų –monolitas, kuriam pavaizduotos 121 figūros bandančios pasiekti skurptūros viršų.
 
Fritjofas Nansenas (Fridtjof Nansen 1861 –1930)
Fritjofas Nansenas – norvegų keliautojas, okeanografas, Arkties tyrinėtojas, diplomatas, politinis ir visuomenės veikėjas. Įkūrė centrinę okeanografijos laboratoriją, patobulino srovės greičio matavimo metodiką, sukonstravo batometrą, tikslų areometrą. Gavo nobelio taikos premiją. Jo vardu pavadinti: Nanseno kalnas – Tian Šanyje, Nanseno sąsiauris – Kanadoje, Nanseno Fiordas – Grenlandijoje, Nanseno dubuma – Arkties vandenyne.